Społecznościowe

ikona facebook
ikona instagram

O aktualnościach

Nowości w opakowaniach ekologicznych, systemach pakowania i rynku opakowań jednorazowych. Najnowsze trendy w branży opakowaniowej,chemicznej oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. Rozwiązania służące optymalizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa procesów pakowania oraz najnowsze zastosowania w branży HoReCa.

Ostatnie artykuły

Trzy butelki plastikowe, każda z innym sokiem (pomarańczowa, żółta, różowa). W tle warzywa i owoce.

Butelka plastikowa PET

Butelka plastikowa jest najbardziej popularnym opakowaniem do napojów.  A jak powstała? ­ W latach 60-tych amerykański inżynier Nathaniel Wyeth rozpoczął pracę nad stworzeniem plastikowej butelki do napojów gazowanych. Prototyp butelki zaprezentował w 1973 roku.  Butelka początkowo wykonana była z polimerów opartych na nylonie.  Z czasem nylon został zastąpiony politereftalanem etylenu termoplastycznym polimerem, w skrócie PET'em wynalezionym w 1941 r. w Wielkiej Brytanii. I tak w krótkim czasie butelki PET zaczęły zyskiwać  na popularności. To dzięki zastosowaniu tego polimeru opakowania cechują się przeźroczystością podobną do szkła, są lekkie i odporne na stłuczenia.

Firma Pakfal oferuje butelki PET o różnych pojemnościach m.in. 250 ml, 330 ml czy 500 ml. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie w firmach cateringowych, barach, bistro- do serwowania soków, smoothies i innych napojów orzeźwiających. Znaczącą wpływają na estetykę serwowania napojów.

Dodatkowym atutem butelek PET jest fakt, że podlegają one recyklingowi. W skutek tego procesu powstaje wtórne tworzywo zwane rPET , które znajduje szerokie zastosowanie m.in. w branży tekstylnej, spożywczej czy oponiarskiej. Obecnie trwają badania nad wykorzystaniem surowca rPET w fotowoltaice.