Społecznościowe

ikona facebook
ikona instagram

O aktualnościach

Nowości w opakowaniach ekologicznych, systemach pakowania i rynku opakowań jednorazowych. Najnowsze trendy w branży opakowaniowej,chemicznej oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. Rozwiązania służące optymalizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa procesów pakowania oraz najnowsze zastosowania w branży HoReCa.

Ostatnie artykuły

na szarym tle dwie papierowe torby w kolorze brązowym z uszami ze sznurka brązowego

Torba papierowa  z prostokątnym dnem - wymyślona przez kobietę w XIX w.  

Torba z dnem klockowym została wymyślona przez kobietę... (I nie mówcie mi, że: "Einstein też była kobietą!"). Mowa tu o Margaret Knight, która w 1868 roku pracując w Columbia Paper Bag Company w Springfield w stanie Massachusetts wpadła na pomysł stworzenia torby papierowej z prostokątnym dnem.

Pani Knight skonstruowała maszynę, która cięła, formowała i kleiła torby podobne do tych dzisiaj stosowanych. Zapoczątkowała w ten sposób masową produkcję papierowych toreb z dnem klockowym.

Tymczasem torby papierowe znajdują coraz większe uznanie wśród uczestników rynku. W szczególności:

Są niezbędne dla cateringów do zapakowania dań na wynos.  
Świetnie sprawdzają się w księgarniach i salonach prasowych do zapakowania zakupionych czasopism i książek.
Dla sklepów z ekologiczną żywnością są spójnym uzupełnieniem światopoglądu i polityki dbania o nasze środowisko.

W Pakfal oferujemy ekologiczne torby papierowe białe oraz w kolorze brązowym typu Kraft. Z rączką ze sznurka lub papieru. Również z możliwością własnego nadruku.

Szeroki i różnorodny wybór rozmiarów zagwarantuje najlepszy dobór torby papierowej dla potrzeb twojego biznesu. Zatem: skomunikuj się z nami i "go get it!".