Społecznościowe

ikona facebook
ikona instagram

O aktualnościach

Nowości w opakowaniach ekologicznych, systemach pakowania i rynku opakowań jednorazowych. Najnowsze trendy w branży opakowaniowej,chemicznej oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. Rozwiązania służące optymalizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa procesów pakowania oraz najnowsze zastosowania w branży HoReCa.

Ostatnie artykuły

Na białym tle gałązka kwiatka brązowego i na środku ukazany przeźroczysty, szklany znicz w kształcie serca ze złotą kopułką. Logo Pakfal i ornament złoty.

Skąd się wziął zwyczaj palenia zniczy? Znicze szklane w ofercie PAKFAL.

Historia palenia zniczy wywodzi się z czasów pogańskich,kiedy to dusze zmarłych przenikały do świata żywych. Miało to miejsce w noc Dziadów, noszącą również nazwę Zaduszek.

W nocy z 31 października na 1 listopada w obejściach, na cmentarzach i rozstajach dróg palono ogniska aby wskazać drogę duszom zbłąkanym. Żywym zaś ogień zapewniał ochronę przed złymi siłami.

Wraz z rozpowszechnieniem się chrześcijaństwa znaczenie Dziadów uległo zmianie. Płonące świeczki umieszczone na grobach zaczęły symbolizować nowe życie.

Zwyczaj odwiedzania cmentarzy, dbałość o nagrobki i składanie kwiatów zostało rozpowszechnione w XIX wieku. Kwiaty, wieńce oraz znicze stawiane na grobach symbolizują pamięć, bliskość oraz troskę o zmarłych bliskich.

Zapraszamy do Pakfal po zakup szklanych zniczy w różnych rozmiarach i w atrakcyjnych cenach. Oferujemy również chemię do czyszczenia grobów.