Społecznościowe

ikona facebook
ikona instagram

O aktualnościach

Nowości w opakowaniach ekologicznych, systemach pakowania i rynku opakowań jednorazowych. Najnowsze trendy w branży opakowaniowej,chemicznej oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. Rozwiązania służące optymalizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa procesów pakowania oraz najnowsze zastosowania w branży HoReCa.

Ostatnie artykuły

na zielonym tle opakowanie rożek papierowe z frytkami i ketchupem

I pocięli ziemniaka...czyli krótka historia frytek.

I pocięli ziemniaka - czyli krótka historia frytek...

Nie wiadomo kiedy usmażono pierwsze frytki. Legenda zaś głosi, że do okoliczności ich powstania doszło w Belgii. Podczas zimy głównym pożywieniem mieszkańców wioski położonej niedaleko rzeki Meuse były smażone małe rybki. Pewnej mroźnej zimy rzeka zamarzła i mieszkańcy stracili źródło pożywienia.  

I wówczas na talerzach pojawiły się skrojone w paski, smażone ziemniaki, które zastąpiły ryby. W ten oto sposób powstały frytki.  Potrawa stawała się coraz popularniejsza co spowodowało, że w 1857 roku w Belgii powstał pierwszy bar z tym daniem.

Firma Pakfal dysponuje szerokim asortymentem opakowań potrzebnych do serwowania frytek w sposób godny, estetyczny i bezpieczny. Począwszy od rożków, tacek, talerzy, miseczek i sosjerek. A skończywszy na małych drewnianych widelczykach.

Zapraszamy do punktów sprzedaży stacjonarnej w Michalinie oraz Ząbkach (Praska Giełda Spożywcza).